fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Dijital Reklam Pazarlama

Sosyal Medya Uzmanlığı
Sosyal Medya kısaca İnternet alanında son teknolojiler kullanılarak oluşturulmuş ( başta Facebook , Twitter, Pinterest, Linkedin, Youtube sayılabilir ) yeni nesil web siteleri ile hızlı bir şekilde bilgi paylaşımının yapıldığı dijital ortam olarak tarif edilebilir.
Basit ve hızlı olması, teknolojik gelişim neticesi bir cep telefonu ile bile idare edilebilmesi sebebiyle kullanım alanı hızlı bir şekilde gelişim göstermektedir. Ancak bu özelliklere rağmen bir firmanın tüm bu sitelerde tanıtımının yapılarak, etkinlik ve ürünlerinin tanıtılıp paylaşılması ayrı bir ihtisas alanı yaratmıştır. Özellikle KOBİ’lerin kısıtlı bütçe ve eleman kapasitesiyle bu faaliyetlerde başarı kazanma şansı hemen hemen imkansızdır.
Somut Medya İnternet bu noktada firmalara eşsiz bir imkan sunmakta, sosyal medya yönetiminin yanısıra firmaların marka bilinirliklerinin arttırılmasına önemli katkılarda bulunmaktadır.
Konumlandırma ve Topluluk Yönetimi adı altında verdiğimiz hizmet detayları kısaca şöyledir;
Web sitenizin yer alacağı sosyal medya platformları;
Facebook
Twitter
Pinterest
Linkedin
Youtube
üzerinde kurumsal sayfalar açılıp yönetilecektir ve var olan platformlarınız geliştirilecektir.
Bu platformlarda;
markalarınızın kurumsal kimliklerini göz önünde bulundurarak gerekli görsel ve metinsel içerikleri paylaşırız. markalarınızın mevcut web sitelerine, kurumsal sosyal medya platformlarına yönlendirme amacı ile sosyal medya ikonları yerleştiririz. markalarınızın hedef kitlesine sosyal medya’da ulaşır ve markalarınızın takip edilmelerini sağlarız. Bu sayede hedef kitlenizi sadık takipçilere dönüştürürüz. kurumsal içeriklerinizi düzenleriz ve sektörünüzle ilgili, ilgi çekici, özgün içerikler üretiriz. Bu içerikleri etkileşim sağlamak amacı ile sosyal medya kanalları üzerinde paylaşırız. İçeriklerin gerek duyulduğunda İngilizceye tercümesi ücretsiz olarak Somut Medya İnternet tarafından yapılacaktır. özel zamanlara göre (sevgililer günü, yılbaşı vb.) değişiklik gösterecek olmakla birlikte ayda en az 10-12 gönderi ( post ) paylaşımı yapılacağı öngörülmektedir. Ziyaretçilerden gelecek soru ve yorumlar tarafınızdan yazılı onay alınmak suretiyle azami 24 saat içerisinde cevaplandırılacaktır.
Raporlama Sosyal medya ölçümleme kapsamında; takipçi sayıları ve dönemsel artış, yayınlanan içerikler ile ulaşılan izleyiciler, etkileşim oranları, reklam görüntülenme istatistikleri, aktif aylık kullanıcılar, kullanıcı demografik bilgileri, sayfa görüntülenme istatistikleri ve benzeri metrikleri size her ay raporlarız. Bunun yanı sıra , web sitelerinizin istatistikleri hakkında yorum içerikli raporlama yaparız.
Facebook Kampanyaları
Facebook reklam ve kampanyaları sayesinde, takipçileriniz ile markanızı etkileşime geçiririz ve böylece hedef kitlenizde marka algısını yükselterek, pazarlama masraflarınızı düşürür, satışlarınızı artırırız. Markanız için planlayacağımız Facebook Kampanyaları kapsamında, stratejik planlamaya önem veririz. Öncelikle kampanyanın amacı ve sonuçların hangi kriterler kapsamında değerlendirileceğini net olarak belirleriz. Viral yayılımı ön planda tutup, yaratıcı ve ilgi çekici bir kampanya kurgusu oluştururuz ve kampanya sürecini gerçek zamanlı olarak yönetiriz. Facebook kampanya süreci sona erdiğinde, kampanya istatistiklerini detaylı olarak raporlarız. Markalarınız adına yaratabileceğimiz Facebook Kampanyaları kapsamında, fotoğraf ve video yarışmaları, ödüllü anket, quiz, soru-cevap türü uygulamalar, fırsatlı satış uygulamaları ve benzeri kampanyalar bulunmaktadır. Yine istendiği taktirde Facebook için yeni dönem sponsorlu kampanya çalışmaları da düzenlenebilir.