fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Kurumsal

Somut Medya İnternet olarak Türkiye’de öncülüğünü yaptığımız bir fikre sahibiz…

Bizce, her işletmenin hukuki danışmanı ve mali danışmanı olduğu gibi bir “internet danışmanı” da olmalı.

Neden mi?

Çünkü günümüzde internet kullanımı özellikle sosyal medyanın gelişip yayılmasından sonra inanılmaz boyutlara ulaştı ve artık internet insanlara ulaşabilmenin en kolay yolu olarak görülüyor. Bununla birlikte, işletmeler için internette yerini almak artık kanuni bir zorunluluk… Bu yüzden, internet tanıtımlarınızı ve web sitenizi oluştururken güvenilir, tecrübeli ve size hitap eden bir firma ile çalışmaya ihtiyaç duyacaksınız.

“İnternet Danışmanlığı” hizmeti vererek çıktığımız bu yolda Somut Medya İnternet olarak 10. Yılımızı doldurduk. 10 yıl içerisinde verdiğimiz hizmetler de gelişti ve çeşitlendi.

İnternet danışmanlığında Türkiye’de bir numarayken, hizmet ağımıza KOBİ’lere destek olmak amacıyla İngilizce – Türkçe olmak üzere yayın yapan portalları ekledik.

Ardından sadece İngilizce yayın yapan iki web sitesinin daha yayın hayatına başlamasını sağlayarak Türkiye’de bu alandaki büyük bir boşluğu doldurduk. Yayınlarını yaptığımız bu web siteleri Türkiye’de e – ticaret sektörünün gelişmesine büyük katkı sağlarken, yatırımcılara, KOBİ’lere ve web sektöründeki birçok firmaya da destek oldu.

Bildiğiniz gibi internet sürekli değişim içerisinde olan bir olgu. Bu değişime ayak uydurabilenler ise başarının gerçek sahipleri… İnternetteki değişimlere ayak uydurmak için “içerik pazarlama” konusunda da sektörün önde gelen isimlerinden olmayı ve bu konuda çalışmalar yapmayı başardık. Kurduğumuz siteler zamanla birer internet magazin veya internet haber portalına dönüştü.

Yurtdışındaki birçok iş ortağımız sayesinde dünyaya daha kolay açılıyor ve gelişmeleri işimize daha hızlı bir şekilde aktarabiliyoruz. Web sitelerimizde yer alan birçok İngilizce makaleyi, seçkin yurtdışı kurumlardan ücreti karşılığında alıyor ve ziyaretçilerimize ulaştırıyoruz.

Tanıtım faaliyetlerimiz konusunda gerek yurt içi gerekse yurtdışı seçeneklere önem veriyoruz. Yurtdışında birçok fuar ile iş birliği yapıyor ve fuarlarda Somut Medya İnternet adının duyulmasını verdiğimiz reklamlar ile sağlıyoruz.

Son zamanlarda artan “Dijital Medya Danışmanlığı” talebiyle çalışma alanımızı bu alana da kaydırarak sizlere yardımcı olmak hedeflerimiz arasındadır. Dijital Medya üzerine yaptığımız çalışmalar ve sunduğumuz hizmetler ile birçok KOBİ’ye yardımcı olmamızın yanı sıra dijital medya ajansları ve SEO optimizasyonu yapan firmalar da bu çalışmalardan yararlanabilmektedir.