fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Yandex.Browser Yenilendi

Pratik çözümlerle kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Yandex,  Yandex.Browser  tarayıcısının yeni sürümüyle Microsoft Office dosyalarını herhangi bir eklenti indirmeye gerek kalmadan zahmetsiz bir şekilde açılabilmesini sağlıyor.
Yandex.Browser’ın kullanıcılarının İnternet deneyimini kolaylaştıran bir başka yeni özelliği ise en çok ihtiyaç duyulan fonksiyon ve uzantıların rahatça yönetilebilmesini sağlayan “İyileştirmeler&Uzantılar” bölümü. Android ve masaüstü sürümleriyle sunulan Yandex.Browser’ın diğer sürümleri de önümüzdeki günlerde güncellenecek.
Yandex.Browser
İnternet kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda her geçen gün yeni servisler sunan Yandex, farklı platformlardaki akıllı telefon, tablet ve masaüstü bilgisayarlar için sürümleri bulunan İnternet tarayıcısı Yandex.Browser’ın yeni sürümünü kullanıcılarına sundu. Yandex’in yenilenen masaüstü tarayıcısı, Microsoft Office* dokümanlarının bir eklenti yüklemeye gerek bırakmadan, kolayca açılıp okunmasına olanak sağlıyor. Dosyalar “Sürükle ve Bırak” özelliği sayesinde sürüklenerek tarayıcı üzerine bırakıldığında anında görüntülenebiliyor, “Doğrudan Aç” özelliğiyle ise arama yaparken erişilen dosyalar bilgisayara indirilmeden, doğrudan ilgili linke tıklanarak hızlıca açılabiliyor. “İyileştirmeler&Uzantılar” bölümüyle kullanıcıların İnternet deneyimine değer katan Yandex.Browser’ın, Türkçe dil yapısı desteği metin aramalarını kolaylaştırırken, geliştirilen tasarımı da gözlerden kaçmıyor.
İyileştirmeler&Uzantılar bölümü İnternet deneyimini kolaylaştırıyor!
Yandex.Browser’a eklenen yeni İyileştirmeler&Uzantılar bölümü, sık karşılaşılan sorunlara anında çözüm üreten birçok özellik ve eklentiyi tek bir yerden, birer tıkla yönetme imkanı sunarak kullanıcıların İnternet deneyimlerini daha da kolaylaştırıyor. Bu bölümde yer alan çeşitli özellikler sayesinde kullanıcılar örnek olarak; flash içeriği veya banner reklamlarını devre dışı bırakabiliyor, Turbo modunu açıp kapatabiliyor, senkronizasyon işlemlerini yönetebiliyor veya daha rahat video izlemek için ekranı karartma özelliğini açabiliyor. İyileştirmeler bölümüne gerektiğinde üçüncü taraf eklentiler de dahil edilebiliyor.
Diğer yeni özellikler
Yandex.Browser’ın yeni sürümü, Türkçe dil yapısı desteği sayesinde bir sayfadaki metinler içinde arama yaparken, örneğin “gitmek” kelimesi arandığında “gidiyor” kelimesini de tanıyarak buluyor. Tarayıcının Android tabanlı cihazlara özel sürümünde ise istenirse ayarlar bölümünden tek tıkla sitelerin masaüstü görünümlerine de ulaşılabiliyor. Ayrıca çocuklar özelinde zararlı olabilecek içeriğin arama sonuçlarında gösterilmemesi için eklenen Aile Filtresi seçeneği de mobil sürümün yeni özellikleri arasında yer alıyor.
Yeni iOS sürümünün yakın bir zaman içinde kullanıma sunulması beklenen Yandex.Browser’ın masaüstü ve Android sürümlerine browser.yandex.com.tr adresi üzerinden ulaşılabilir.
* Desteklenen.uzantılar: doc, .docx, .rtf, .ppt, .pptx – Bu özellik şu anda sadece Windows sürümü tarafından desteklenmektedir.
Yandex Hakkında:
1993 yılında kurulan Yandex, Rusya’nın en çok kullanılan arama motoruna ve en çok ziyaret edilen web sitesine sahip lider İnternet şirketidir. Temmuz 2013 Liveinternet rakamlarına göre Yandex, Rusya’nın arama motoru sektöründe yüzde 62.0’lik payla liderliğini korumaktadır. Aynı döneme ait ComScore verilerine göre ise bütün dünyada Yandex kullanıcılarının sayısı 94 milyonu aşmıştır. 2011 yılında Türkiye’ye giren Yandex, ayrıca Ukrayna, Kazakistan ve Beyaz Rusya’da da faaliyetlerini sürdürmektedir.
Kuruluşundan bugüne kadar inovasyona öncelik veren Yandex, geliştirdiği ve uyguladığı yenilikçi teknolojilerle İnternet kullanıcılarına, bilgilendirici, coğrafi konum bazlı ve kişiselleştirilebilen çeşitli hizmetler sunuyor. Yandex, özellikle Rusya’da, arama motorunun yanı sıra haber, e-posta, e-alışveriş, e-ödeme, coğrafi konum bazlı reklamcılık gibi birçok farklı konuda sektör lideri konumunda ve her ay milyonlarca İnternet kullanıcısı tarafından tercih ediliyor. Yandex’in sunduğu hizmetlere masaüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve cep telefonları gibi farklı araçlardan ulaşılabilmesi, servislerin herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilmesini sağlıyor.

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.