fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

İçerik yazarlarının en sık işlediği hatalar …..

 

İçerik yazarlarının en sık işlediği hatalar…..

İçerik yazarlarının kıymeti artık anlaşılmaya başlandı. Özellikle web sitesi ve blog sahipleri özgün içerik üstelik izleyicinin ilgisini çekecek özgün içerik bulmakta zorlanıyorlar. Bu nedenle yeni bir iş alanı olarak benimsenen
İçerik Yazarlığı ” ciddiye alınması gerekli bir konu.

Bu yazımızda ” İçerik Yazarları ” nın başlıca sorunlarını gündeme getirmeye çalıştık.

İçerik yazarlarının en sık işlediği hatalar.....
# Sadece ”ilham” geldiği zaman içerik yazarım demek, en büyük hatadır. En iyi yazıların %99’unun  yoğun çalışma ve sadece %1 lik kısmının ilham ile yazıldığı bir gerçektir.
Başarılı blogger‘lar  kendilerine bir zaman çizelgesi hazırlar ve her gün küçük de olsa, niş hedef kitleleri ilgilendiren, düşündükleri anahtar kelimeleri kapsayan içerikler yaratırlar.
 # İçerik başlıklarınızı benimseyin. Eğer konular ile hiç ilginiz yoksa, büyük bir ihtimalle yazınıza herhangi bir tutku katamayacaksınız.
Profesyonel olarak tabii ki hedef kitleniz ne bekliyorsa, ona göre içerik hazırlamanız gerekir fakat sevmediğiniz bir konuyu yazmak da size eziyete dönüşür. Başarılı olmak için konuları özümsemeye çalışın.
#  İçeriklerinizi özgün bir dille yazmanız gerekir. Eğer başka sitelerden içerikleri kopyalıyorsanız, sonunuz yakındır.
# Günümüz dünyasında Sosyal Medya önemli bir buluşma ve konuşma noktası haline gelmiştir. Blogcular, Facebook, Twitter ve diğer Sosyal Medya ağlarını ziyaret ederek içerikleri kopyalıyorlar. Bazı büyük markalar bu sebepten dolayı kendi serverlerini/sunucularını kullanıyor ve eğer siz bu copyright/telif hakkı içerikleri kopyalıyorsanız, başınız büyük belada demektir.
# Her zaman kendi içeriğinizi kendiniz üretin ve yazın fakat bu sizin için ne kadar zaman demek ?  Sorun orada… Başarılı bir yazar için asistan gereklidir.
Siz başlıkları düşünün , asistanınıza iletin, böylece daha özgür kalır ve profesyonel bir şekilde araştırmalar yaparak özgün içerik üretirsiniz.
# İçeriklerinizi kısa sürede güncelleyin. Eğer sitenizde ayda bir içerik yenileniyorsa hedef kitleniz artık sizi incelemiyor demektir. Kim sizi bir ay bekler ?
Unutmayın başarılı bir yazar, her gün içeriklerini günceller.
Julia Spence-McCoy makalesinden yararlanılmıştır
Fotoğraf deathtothestockphoto 

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.