fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Paylaşılabilir, organik ve kolay okunabilen içerik nasıl yazılır ?

 

İçerik nasıl yazılır ?

Dünyadaki tüm içerik yazar ve pazarlamacıları kaliteli sonuçlar elde etmek için bunların önemli olduğu bilir. İçerik, hedef kitlenizi heyecanlandırmalı! Eğer ziyaretçileriniz içeriklerinizi tık’lamıyorsa, o zaman içerik oluşturma konusunda bir şeyleriniz yanlış veya eksik.
Kitlenize meraklandırıcı ve teşvik edici içerikler sunmalısınız. Bunun içinde bazı kriterler var;
İçeriğiniz, organik, eğlenceli, eğitsel, hedefe uygun, kolay anlaşılır, düşündürücü, biraz da tutkulu olmalı. İşte bunlar kolay gibi görünse de hiç de öyle değil.
En önemlisi organik olmasıdır, bunu da Google’dan arayıp bulamazsınız, gerçekten özgün bir içerik olmalı. Organik içerik konusunda bazı örneklere göz atalım ve 2015 içerik pazarlama stratejinizi nasıl iyileştibiliriz ona bakalım.
– İçeriğiniz doğal, sanki bir arkadaşınız ile sohbet ediyormuşsunuz gibi olmalı, rahat okunmalı.
– Özgün bir içerik okuduğunuzda kendinizi her paragraf başı bir ”serap”la karşılaşmış gibi hissetmelisiniz.
Özgün içerik yazdırabilirsiniz, Allah’tan organik içerik, marketteki organik sebzeler kadar pahalı değil:))
– Kaliteli organik içerik oluşturmanın en iyi yolu , blog mesajlardan geçiyor, burada bireylerin kendi fikir ve düşüncelerinin değerleri daha kıymetlidir.
– Sahada edindiğiniz bulguları başka vakalar ile ilişkilendirmek size özgün içerik sağlayabilir.
Organik içerik ile para kazanılır mı ? diyeceksiniz.. Evet bazı blog yazarları içerikleri ile ciddi paralar kazanıyorlar, nasıl mı? Sadece ilgi çekici birkaç satır yazı veya paragrafı çeşitli bloglara göndererek, “lütfen blogumu ziyaret edin” diyebilirsiniz.
organik ve kolay okunabilen içerik nasıl yazılır
Ayrıca konuk içerik yazılar size çok fazla potansiyel ziyaretçi çekebilir.
İçerik, her zaman hedef kitlenizin ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. İşte bunu doğru anlamanız için yollar var. Bir kaç teknik kullanarak bu sorunun cevabını bulabilirsiniz ;
– Ziyaretçinize kendiniz sorun, istedikleri beklentileri nelerdir ?
– Biraz araştırma yapın, sosyal medya gruplarını ve kaynaklarını inceleyin. İçerik nasıl yazılır  konulu tanıtım yazılarını makalelerini araştırın.
– Rakiplerinizden ip uçları kapmaya çalışın, onların içeriklerini paylaşarak değerlendirin. Buradan farklı fikirler edinebilirsiniz.
– Blog veya sitenizde kendiniz testler yapın. İçeriklerinizi her zamankinden farklı kullanın, bugüne kadar yapmadığınız derinlemesine bir içerik olabilir, belki sanayi  haberleri kullanabilirsiniz, sonuçları inceleyin. İçeriklerinizi video, infografikler ve görseller ile zenginleştirin.
– Ziyaretçileriniz ile uyum içinde olmalı ve eş zamanlı davranmalısınız, sorulara cevaplar vermelisiniz.
İnternet çağında artık 2015 yılında ziyaretçinizi heyecanlandıracak, kaliteli , değerli ve paylaşılabilir bilgi ile beslemeniz gerekecek.
Kendi içeriğinizi paylaştığınızda size hangi avantajları sağlayacak ?
– Sizi öncü hale getirecek
– Size yeni bağlantıların kurulması için yardımcı olacak
– Hedef kitlenizi güçlendirecek
– Yeni deneyimler kazandıracak
– Kendinize katma değer kazandıracak
En kaliteli organik içerik asla kurulmuş saat gibi otomatik oluşmaz. Bu sebeple içeriğinizin bedeli farklı fiyatlandırılabilir.
Geçen yıl ”içerik”  yılı olmuş olabilir ama 2015 bu konuda çok daha hızlı geldi, tutkulu yazıların arkasında itici güç var.
Julia Spence-McCoy  yazısından derlenmiştir.

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.