fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Google arama sonuçlarınızı iyileştirmek için ip uçları….

 

Geçtiğimiz bir kaç yıl boyunca, Google birden fazla algoritma güncellemeleri yaptı. Google arama sonuçlarınızı iyileştirmek için bazılarını sizin için özetlemeye çalıştık ;

1. Basın bülteni yazın ve yayınlatın. Mutlaka fazladan basın bülteni yazdırın ve mümkünse her ay iki kez portallarda bülten yayınlanmasını sağlayın.
2. Makale yazın ve yayınlatın. Yayınlattığınız makaleye gelecek olan yorumlar Google tarafından çok güvenilir olarak kabul edilir, bu da Google aramalarına olumlu sonuç verir. Bunun için markanız ile örtüşen portallarda makalelerinizi yayınlatın.
3. Markanızın videolarını optimize edip yayınlayın.  Bugün artık YouTube dünyanın ikinci en büyük arama motoru kabul edilir. Bazı uzmanlara göre Google’da markanının kendi web sitesinden evvel YouTube’daki videosu daha önce sıralandığı vurgulanmakta.
google arama sonuçlarınızı iyileştirmek
4. İçerik kraldır. Google arama motoru için en önemli kriter özgün içeriktir. Bunu hepimiz kabul etmek zorundayız.Ücretli makale ve içerik yayını yapan portallar var, arama sonuçlarını desteklemek için bu yolu kullanabilirsiniz.
5. Zaman zaman Adwords’u kullanın. Google arama sonuçlarını pozitif etkilemek için dönem dönem ücretli reklam vermenizi tüm uzmanlar önerir.
6. Markanızı çeşitli dizin, portal veya rehberlere kayıt ettirin. ”Google” markanız veya hizmetleriniz ile daha olumlu ”düşünecek” ve sizi arama motorlarında üst sıralara taşıyacak.
7. Özgün içerik yazmaya dikkat edin. Aynı şekilde markanız için kurduğunuz blog ve sosyal medya platformlarında da aktif olmaya özen gösterin. Ayrıca bu tür özgün içeriklerinizi SlideShare , Vimeo gibi alanlarda da yayınlamanın yollarını araştırın.
8. Bir SEO Danışmanı ile çalışın.  Yukarıdaki tüm yolları deniyorsanız ve halen Google’nın algoritmaları ile başedemiyorsanız, size tavsiyemiz arama motoru optimizasyonu konusunda uzman bir SEO danışmanını görevlendirmeniz.
Fakat sanmayın ki şimdi işleriniz kolayladı.. Hayır hayır eğer akıllı ve uzman birisi konuya bakıyorsa, o zaman size de görevler verecek ve birlikte çalışacaksınız.:((
Suzi Owens yazısından özetlenmiştir

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.