fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Marka bilinirliği için blog kurmak harika bir tanıtım yöntemidir.

Marka bilinirliği için blog kurmak harika bir tanıtım yöntemidir. Fakat unutmayın müşterilerinizi, takipçilerinizi içerik ile beslemeniz gerekiyor. Güncel ve yararlı bilgilerle güncellemeler yapmadığınız takdirde diğer bloglar arasında kaybolmanız kaçınılmazdır.
Marka bilinirliği için blog kurmak
Blog’unuzun her zaman takip edilmesi için başlıca yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz;
– Blog’unuz bir amaç taşısın :  Örneğin marka farkındalığı ve marka sadakati teşvik amaçlı olsun. Eğer doğrudan satış yapan bir kuruluş iseniz, distribütörleriniz , satış noktalarınız ile bağlar kurabilir,  potansiyel müşteriler için paylaşımlarınız olabilir. Hedef kitlenizi doğru belirlemeniz size daha sonra ölçümlemeler için yardımcı olacaktır.
– Doğru platformu belirleyin : Blog’unuzu eviniz gibi düşünün, bir davet vermek üzere ziyaretçiler çağırmak istiyorsunuz. Ziyaretçilerinize hangi alanı açmak istersiniz, bir oda mı, bahçe mi ? Şimdi dönelim internete, blog açmak için çeşitli platformlar uygun, WordPress, Blogger, Tumblr ve Squarespace gibi. Şimdi kendinize sorun ; kaç blogger size katkıda bulunacak? Ne kadar içerik üretilecek ? Mobil uyumluluk önemli mi ? Bütün bu sorular bir vizyon oluşturmanıza ve doğru platformu belirlemenize yardımcı olacak.
– Bir içerik takvimi oluşturun: Blog kurmadan evvel mutlaka bir makale yayınlama takvimi oluşturun ! Hangi hedef kitleye ulaşmayı amaçlıyorsunuz ? İçerikleriniz ne sürede yayınlanacak, haftada üç kez mi yoksa her gün mü ? Size bu konuda tavsiyemiz, ilk günlerde hızlı bir başlangıca gerek yok, daha önemli olan tutarlılık ve sürekliliktir.

– Çalışanlarınızı konuya dahil edin: Şüphesiz siz iyi bir PR’cı olabilirsiniz, fakat unutmayın ki personeliniz ile birlikte aynı gemidesiniz. Aralıklar ile içerik takviminizi personelinize hatırlatın ve kendilerinden de içerik alabileceğinizi duyurun, inanamayacağınız kadar farklı ve iyi içerikler dönecektir.

Emin olun, şirket güvenilirliğini ve marka farkındalığını arttırmış olur ve çalışanlarının blog’unuza sahiplenme duygusu ile onlara gurur duymalarını sağlamış olursunuz.
– İçeriğinizi mutlaka değişik platformlarda paylaşın. Örneğin ait olduğunuz sektöre yönelik yayın yapan portallar ve web sitelerinde.
– Mutlaka sosyal medyayı kullanın. Takipçi edinmenin en güzel yollarındandır . Yararlanın !

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.