fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Daha etkili twitter stratejisi için öneriler…

Daha etkili twitter stratejisi için öneriler…

  • – Daha etkili twitter stratejisi oluşturmanın temeli her tweet veya mesaja, sadece teşekkür etmek için bile cevap vermelisiniz. Eğer büyük bir şirkette çalışıyorsanız, haklısınız onca mesajı cevaplamak kolay olmayacak fakat sosyal medyada var olmanız için en önemli şartlardandır.
  • – Bir tweet’i cevaplarken,..@kullanıcı adının önüne mutlaka konu ile ilgili bir sözcük ekleyin, böylece bunu diğer takipçileriniz ve onların takipçileri de görecektir.
  • – Biliyorsunuz değil mi , Twitter‘de tweetlerinizi illa 140 karakter yazma zorunluluğunuz yok. Ölçümler gösteriyor ki 70-100 karakter arası olanlar daha çok cevaplanıyor.
  • – Her konuda olduğu gibi , sosyal medyada da nicelik değil, nitelik önemlidir. Takipçileriniz ile bir bağ kurmaya gayret edin. Varsayalım 80.000 takipçiniz var ama hiçbiri sizinle iletişime geçmiyor, ne işinize yarayacak ?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Daha etkili twitter stratejisi için öneriler
  • – Mümkün olduğu kadar kısa ve basit yazın. Mutlaka bir görsel ile mesajınızı destekleyin. Ölçümlere göre, resimli mesajlar diğerlerine oranla daha çok cevaplanıyor.
  • – Hedef kitlenizi daha iyi tanımak için yazdığınız mesaj ve tweetlere linkler gömün sonra yaptığınız kontrollerde hangi takipçinizin hangi konuda linki incelediğini görebilirsiniz. Böylece nokta atışı yaparak kitlenizin nelere ilgi duyduğunu anlayabilirsiniz.
  • – Artık bir çok ölçümleme olanakları mevcut. Buna göre hedef kitlenizin hangi gün , hangi zaman diliminde online olduğunu görebilirsiniz. Böylece pazar sabahı saat 08.00 de hedef kitlenizin %10 online iken bir şey göndermek mantıklı olmaz değil mi ?

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.