fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Sanal Fuar

Somut Medya İnternet Reklamcılığı ile Sanal Fuara adım atın.

Firmaların yeni pazarlar arayışları için Sanal Fuar talepleri her geçen gün artış göstermekte.

dijital fuar

Geçtiğimiz yıllarda günlük hayatımızda edindiğimiz alışkanlıklar Pandemi sonrası değişiklik göstermekte. Yaşam şeklimiz Covid 19 sonrası bambaşka bir çehreye bürünmüş halde. Maskeyle dolaşmak, evden çalışmak, yolda rastladığımız arkadaşımıza sarılamamak hatta tokalaşamamak. Bunlar günlük hayatımızda yaşadığımız olaylar… Ya iş hayatı?

Yaşadığımız Covid 19 süreci, ticaret hayatında da önemli değişikliklere sebebiyet verdi. Geçmiş yıllarda adı bile geçmeyen, hemen tüm eğitimcilerin dudak büktükleri online eğitim – e-learning, vazgeçilmezler arasına girdi. Sadece uzaktan eğitim değil aynı zamanda e-ticaret de popülaritesini hızla artırdı. Web sitesi yaptırmaya üşenen, çekinen, bütçe ayırmayan firmalar online ticaretin yollarını araştırmaya başladılar.

Web sitesi kurulumu ve yönetimi yanı sıra sosyal medya pazarlama için ayrı bir departman kuramayan veya yeterli bütçeye sahip olmayan firmalar hemen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin!

Evden çalışmak moda olmaktan çıkıp zaruri hale geldi. Eskilerin kabul edemedikleri, ciddiye almadıkları sanal ofisler günümüzün vazgeçilmezleri arasına girdiler.

Tüm bunlar Dijital Dünya’nın güçlenerek gelişmesini sağladı. Dijital Pazarlama, Dijital Ajanslar, Dijital Reklamcılık vb. …

Yüzyıllardan beri süregelen fuarcılık anlayışı da büyük bir evrim geçirdi. Yıllardır savunduğumuz “Sanal Fuarcılık” klasik fuarcılığın yerini aldı.

Artık yerinizden kıpırdamadan dünyanın en ünlü fuarlarını ziyaret edebiliyor, katılabiliyor, ticari bağlantılarınızı güçlendirebiliyorsunuz.

Global ticaretin oldukça yavaşladığı günümüzde ekonominin canlandırılması ve ekonomik refahın sağlanması Dijital Ticaret Faaliyetlerinin geliştirilmesi ile mümkündür.

Konunun sadece özel sektör tarafından gerçekleştirilecek hamlelerle sınırlı kalmaması, aynı zamanda devlet tarafından da desteklenmesi zaruri hale gelmiştir. Bu nedenle devlet tarafından Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi hakkında uygulama geliştirilmektedir. Firmaların e-ticaret sitelerine üyeliklerini, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımını, sanal fuar düzenlenmesini kapsayan bu destek ile klasik pazarlama yöntemlerinin uygulanamadığı ortamda ihracatçı firmaları e-ticaret sitelerine üye olmaya, sanal heyetlere ve sanal fuarlara katılmaya teşvik etmek amaçlanmaktadır.

Bu tür etkinliklerin en ciddi örneklerinden ve ülkemizde düzenlenen ilk sanal fuar olan Shoedex, Ekim 2020 ayında tekrarlanıyor.

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği öncülüğünde ayakkabı ve saraciye sektörlerine yönelik Türkiye’nin ve dünyanın ilk sanal fuar organizasyonu olan Shoedex, 13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında yeniden düzenlenecek. Deri sektörü bir kez daha Dijital Fuar’da buluşacak.

Somut Medya İnternet olarak, yıllardır üzerine titizlikle eğildiğimiz DİJİTAL PAZARLAMA kavramının bugün değerinin anlaşılmış olmasından büyük mutluluk duymaktayız.

Özellikle ülkemizin KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler)’nin yanında yer almaya, onların DİJİTAL PAZARLAMA faaliyetlerinde yardım alabilecekleri DİJİTAL AJANS‘ları olmaya gayret ettik.

Sanal Fuar konusunda da yine KOBİ’lerin son derece makul fiyatlarla yararlanabilecekleri e-ticaret sitelerimiz ile tüm dünyadan yeni müşteriler edinerek marka bilinirliklerinin, ihracat faaliyetlerinin artmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ayrıntılı bilgi almak ve üyelik için hemen tıklayınız

Tüm gücümüzle ülkemiz KOBİ’lerinin Dijital Pazarlama ihtiyaçlarına destek olmaya çalışırken dünyanın tüm köşelerinden yeni markalar İngilizce tanıtım yazıları yayınlanması için BİZİ seçtiler.

Tanıtım yazısı yayınlamak, markaların sahip oldukları web sitesinin arama motorları gözündeki değerini artırmaktadır. Bu sayede İnternet üzerinden yapılan aramalarda daha üst sıralarda yer almak, böylelikle marka bilinirliği ve satış artışı yaşamak kolaylaşmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de faaliyet konunuzla alakalı yüksek alan adı değerine (DA) sahip sitelerde tanıtım yazısı ve/veya basın bülteni yayınlamaktır.

Somut Medya İnternet Reklamcılığı bünyesinde yer alan siteler yüksek sayfa değerleri (PA) ve alan adı otorileri (DA) ile markaların tercihi olmaktadırlar.

Geçtiğimiz dönem içerisinde ABD kökenli EraGem firması düğün ve evlilik sektörüne yönelik sitelerimiz worldweddingguide.com ve wedddingtrendsetter.com da tanıtım yazısı yayınladı.

worldweddingguide.com ve wedddingtrendsetter.com sitelerimizi tercih edenler arasında yalnız Hintli Wedmegood markası bulunmamakta tabii. Yine ABD’den gelinlik temizleme firması Trusted Wedding Gown Preservation , Avustralya’dan gelin arabası kiralama firması Wedding Cars of Sydney , İngiltere’den düğün yemeği catering hizmeti veren The Roasting Pig firması da düğün hazırlık sitelerimizi tanıtım yazılarının yayını için tercih eden markalardan.

Somut Medya İnternet Reklamcılığı hemen hemen tüm sektörlere hitabeden web sitelerine sahiptir. Örneğin İngiliz özel jet kiralama firması Jet Compare da thetrendandstyle.com sitemizi tercih etti. Balayı destinasyonları tanıtım yazıları için wedmegood firması aynı zamanda thetrendandstyle.com sitemizi de tercih etti.
Özellikle ev tadilatı konusunda ziyaretçi çeken thetrendandstyle.com sitemizi tercih edenler arasında ABD’den taş hendek ızgaraları konusunda faaliyette bulunan Jonite ve bahçe drenaj konusunda faaliyet gösteren Avustralyalı MR. Drains firmaları bulunmakta.

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.