fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Dijital Pazarlama Kanalları Virüs Dinlemiyor

Dijital Pazarlama’nın Önlenemeyen Yükselişi!

İnternet’in ve akıllı cihazların yaygınlaşması Dijital Medya Planlama konusunda daha fazla çalışma yapılmasına yol açmaktaydı. Dijital Pazarlama Kanalları her geçen gün önemini artırmaya devam ettirmekte.

Dijital Pazarlama Kanalları Virüs Dinlemiyor
Dijital Pazarlama Kanalları Virüs Dinlemiyor

Geçtiğimiz günlerde Dijital Medya ve Pazarlama olayına büyük önem kazandıran bir gelişme daha yaşandı. Covid-19 – Koronavirüs!

Tüm dünyanın yaşam biçimini değiştiren bu lanet virüs iş yaşamında da olağanüstü değişikliklere yol açtı. İnsanlar dışarı çıkamaz oldular, hastalık yayılırken teşhis ve tedavide olumlu sonuçlar hala alınamamış durumda.

Özellikle hizmet sektöründe yer alan, oteller, tatil köyleri, lokanta ve kafeteryalar, sinemalar, alışveriş merkezleri bir anda boşaldılar. Havayolları firmaları iflasın eşiğine geldiler. Araç kullanımı minimum seviyeye indiğinden dünyada petrol fiyatları inanılmaz derecede düşüş gösterdi.

Tüm dünyada bu olumsuzluklar yaşanırken özellikle bir sektör yara almadığı gibi daha da güçlenerek gelişimini sürdürmeye devam etti. Dijital Pazarlama!

Bizi takip edenler anımsayacaklardır. Yıllardır Dijital Dünyadaki gelişmeleri aktarmaya çalışırken özellikle Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin klasik pazarlama kanalları yanı sıra Dijital Pazarlama Kanalları na da ilgi göstermelerini salık vermekteyiz.

Şu anda yazılımcılar, internet servis sağlayıcıları, sosyal medya pazarlamacıları, SEO uzmanları, dijital pazarlama uzmanları başlarını kaşıyacak durumda değiller.

Sektörlerin büyük çoğunluğu sokağa çıkma kısıtlamaları, sosyal mesafe uygulamaları sebebiyle durma noktasına gelmiş durumdalar. Ancak işini İnternet’e taşımış işletmeler en azından eskisi gibi çalışmaya devam etmekteler.

Teknoloji firmaları internet üzerinden satış yapmak isteyen firmalara teknolojik kolaylıklar sağlıyorlar.

Bunlardan biri de iyzico.

İnternet üzerinden satış yapan firmaların hızlı, güvenli ve kolayca ödeme almalarını sağlayan iyzico Link ürünü fintek şirketi iyzico’nun geliştirdiği yeni bir ürün. Online satış yapan firmaların satışlarını artırmanın yanı sıra sosyal mesafe kavramının son derece önemli olduğu günümüzde temassız ödeme özelliğine sahip olmasıyla iyzico Link harika bir çözüm.

iyzico Link

Detay bilgi için firmanın web sitesini ziyaret ediniz: https://www.iyzico.com/isim-icin/link-ile-odeme-al

Bu hizmetten yararlanmak için şirket sahibi olmaya da gerek bulunmuyor. Bireysel satıcılar da satışlarını peşin veya taksitli olarak üç aşamada gerçekleştirebiliyorlar. Hemen her sektöre hitap eden ürün için entegrasyon gerekmiyor. Mail order sistemine gerek duyulmadan kredi veya banka kartıyla ödeme almak mümkün olduğu için firmalar arası tahsilat hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. QR kodu okutarak da ödeme almak mümkün olduğu için kargo yetkilisinin teslimat aşamasında sosyal mesafeyi korumasına olanak sağlıyor.

Koronavirüs’ün ekonomiye etkisi en az bir yıl sürecek!

KPMG Türkiye Strateji ve Operasyonlar Danışmanlık ekibinin geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu anketin sonuçlarına göre sektörlerde ekonomik toparlanma oldukça uzun sürecek.

KPMG Türkiye Strateji ve Operasyonlar Danışmanlık
Serkan Erçin

En az bir yıl sürecek bir daralmanın olacağı anket sonuçlarına yansırken, KOBİ lerin bu daralmadan daha fazla etkilenecekleri tahmin edilmekte. Kriz döneminde evden çalışanların sayısında büyük artış yaşanmasına rağmen doğal olarak tüm sektörlerin Home Office (evden çalışma) uygun olmadıkları bir gerçek.

Türkiye’de Bir İlk: Gelinlikte Sanal Randevu!

Klasik gelinlik anlayışını yıkan, modern tasarım gelinlikleriyle tanınan Project.Bridal, bir ilke imza atıyor. Ünlü gelinlik tasarım markası, COVID-19 dönemi boyunca gelin adaylarının hayallerindeki gelinliği evlerinin konforunda seçmelerini sağlıyor.

tasarım gelinlikler

Evlilik hazırlıkları sekteye uğrayan gelin adayları için dijital odaklı marka stratejisini hayata geçiren marka, gelinlik seçimini sanal ortama taşıyor.

45 dakikalık video konferans sistemiyle gerçekleşecek görüşmede gelin adayları, Project.Bridal Studio’ya bağlanarak koleksiyon hakkında detaylı bilgi sahibi olacak; vücut tipine, zevkine ve ihtiyacına yönelik olarak tasarımcıdan öneriler ve yönlendirmeler alacak. Sanal randevu sisteminden yararlanmak için gelin adaylarının hello@projectbirdal.co adresine mail atması yeterli.

Somut Medya İnternet Reklamcılığı olarak bu süre içinde biz de Dijital Pazarlama hizmetlerimize ara vermeden devam etmekteyiz.

Yayın ağımızda yer alan web sitelerimiz ile tüm dünyadan müşterilerimize yeni müşteriler kazandırıyoruz.

Yayın ağımızdaki web sitelerini incelemek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin>>> https://www.dijitalmedyapazarlama.com/yayin-agimiz/

Dünyanın ünlü markalarını web sitesi üzerinden online satışa sunan Amerika Birleşik Devletleri’nden Southern Sisters Designs tercihini Düğün ve Evlilik Hazırlıkları alanında yayın yapan worldweddingguide.com tarafında kullandı. Evlilik hazırlıkları içinde bulunan damat ve gelin adaylarına düğün hediyesi konusunda yardımcı olacak bir İngilizce tanıtım yazısı hazırlamışlar.

Londra’nın tanınmış ısmarlama erkek giyim markası Edit Suits Co. yine evlilik hazırlıkları firma rehberimiz worldweddingguide.com’u seçen markalardan.

Damat adayları için özel smokin damatlık, damatlık takım elbise seçimi konusunda hazırladığı İngilizce tanıtım yazısını web sitemizde yayınladık.

Son müşterimiz ise Tayland’dan. Daha çok motosiklet tutkunlarına yönelik takı ve  aksesuarlar satışı yapan Bikerringshop, tüm dünyadan ziyaretçi trafiğine sahip, mücevher ve saat markalarının bir arada olduğu jewelleryistanbul.com sitemizi tercih etti. Hazırladıkları İngilizce tanıtım yazısı özellikle erkek motosiklet sevdalılarına yönelik bileklik seçimine yönelik ip uçlarını içeriyor.

Siz de marka bilinirliğinizi sağlamak, Koronavirüs sebebiyle daralan ticaret hacminizi artırabilmek için bünyemizde yer alan web sitelerimizde reklam verin, basın bülteni yayınlayın, tanıtım yazısı yayınlayın veya firma rehberlerimize üye olun. Dilerseniz Türkçe, dilerseniz İngilizce..

Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız Dijital Pazarlama Kampanyamızdan faydalanarak tek paket satın alarak Dijital Pazarlama Kanalları mızın gücünden faydalanarak Marka Bilinirliğinizi sağlayın.

[vc_column][sc_alert_box icon_style="angle-90deg" icon_size="big" button_link_target="_blank" button_2_link_target="_blank" shadow="1" centered="1" icon="e61e" image="9396" icon_color="#71b8d9" icon_color_2="#65579e" icon_background_color="#0f296b" icon_border_color="#d6c940" button_link="https://www.somutmedya.com/dijital-medya-kampanyasi/" button_text="Dijital Medya Kampanyası" button_title="Marka Bilinirliğinizi Sağlayın. Yeni Müşteriler Kazanın." button_background_color="#e0321b"][/sc_alert_box][/vc_column]

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.