fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Basın bülteni yazarken bu konulara dikkat etmekte fayda var . Sizce ?

Basın bülteni yazarken dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar!

Basın bülteni yazarken doğruluktan kaçmayın. İçeriğiniz mutlaka gerçeklere dayanmalı .
İkna edici olun. Bülteninizin sonuna kadar okunmasını istiyorsanız, mutlaka teşvik edici bir dil kullanın. Belki de en doğrusu basit bir dille anlatmak.
Veriler kullanın. Basın bülteninizi güçlendirmek için araştırma sonuçları kullanın, bu kaynaklar her zaman işinize yarar.
Pazarlama jargonu kullanmayın. Mümkünse konuştuğunuz gibi yazın, fikir açık ve net olmalı.
Yazıyı kısa tutun. Bülteninizde en önemli kısım başlık ve onu takip eden birinci paragraftır. Emin olun bir sayfadan fazlasını kimse okumaz.
basın bülteni yazarken
Tırnak içi kullanın. Markanızın misyonu  veya başkanın bir açıklaması mutlaka tırnak içine alınmalı. Fakat bir bülten içerisinde ikiden fazla tırnak kullanmamaya özen gösterin.
Düzenli olun. Bülteninizi sayfa içerisinde sağ veya sola dayalı yazı, düzenli ve göze hoş gelecek şekilde yazmaya dikkat edin.
Bir çağrınız olsun. Bülteninizde okuyucuya seslenin, onunla bir bağ kurmaya çalışın. Belki bu çağrınız ile sosyal medya platformlarından takibi sağlayabilirsiniz.
Anahtar kelime kullanın. Artık basın bülteniniz sadece gazete ve basılı yayına  hitap etmediğini unutmayın. Dijital platform ve sektörel portallar da sizin yayıncınız artık.
Bu sebeple internette arama motorları için mutlaka doğru anahtar kelimeleri kullanarak basın bülteninizi yazın.
Ölçüm ve analiz yapın . Basın bültenleriniz nerelerde yayınlandı, nasıl geri dönüşler sağlandı?  Basılı yayın için bu pek mümkün olmazsa da , internette yayınlanan haber bültenlerinizin başarısını daha somut bir şekilde ölçmek mümkün.

Related Posts

Leave a reply