fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Neden SEO uyumlu tanıtım yazısı ?

Tanıtım yazısı yaptığınız işi veya iş yerinizin sitesini tanıtan içeriklerden oluşmalıdır. Tanıtım yazısı içinde bir nevi yaptığınız işle ilgili müşterinize odaklı anlatımlar olmalıdır.

Tanıtım yazısı yazdıracağınız zaman, yazacak kişilerin öncelikle SEO uzmanı olması da son derece önemlidir. Çünkü tanıtım yazısı yazacak kişi eğer yazıyı düz yazı şeklinde ve fazla bir özellik katmadan yazarsa, bu tanıtım yazısının size hiçbir getirisi olmaz. Ancak yazan kişi SEO bilgisini konuşturur ve dört dörtlük bir içerik ortaya çıkartırsa, işte o zaman tanıtım yazısı sayesinde mükemmel bir geri dönüş sağlayabilirsiniz. Bu açıdan SEO uyumlu tanıtım yazısı denildiğinde ise aklımıza ilk olarak SEO uyumlu makale yazımı gelebilir. Çünkü tüm faktörleri ve uyum kuralları hemen hemen aynıdır.

Neden SEO uyumlu tanıtım yazısı
Neden SEO uyumlu tanıtım yazısı ?

SEO uyumlu tanıtım yazısı için uygulanacak olan kriterleri ve kuralları ise şu şekilde sıralayabiliriz.

– Etkili başlık seçimi.
– Tanıtım yazısı oluşturulurken, kelime sayısı en az 250 kelime olmasına dikkat edilmeli.
– Tanıtım yazısı içinde kullanılacak anahtar kelime sayısı azami 3 adet olmalı.
– Özgün ve işinizi tanıtıcı bir içerik yazmaya özen göstermelisiniz.
– Başlık ile anahtar kelime aynı olmalı.
– Tanıtım yazısı yazarken içerikte H1, H2, H3 tagını mutlaka kullanın.
– Tanıtım yazısı yazarken kullanacağız görsel resim daha önce başka yerde kullanılmamış olmalı.
– Makale yazımında olduğu gibi imla kurallarına uyulmalı.
– Anahtar kelime yoğunluğunu aşmamaya özen göstermeli ve sıklık durumu iyi ayarlanmalı.
– Anahtar kelime mutlaka koyu belirtilmeli.
Tanıtım Yazıları Nerelere Eklenmeli ;
Tanıtım yazılarınızı büyük forumlara, ziyaretçi akışı fazla olan platformlara (konunuzla alakalı portallar, bloglar vb.) eklemeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda linkinizi sosyal medya sayfanızda da mutlaka paylaşmanızı öneririz. Aynı tanıtım yazısını birçok yere eklememeye çalışmalısınız. Daha doğrusu her farklı site veya sayfa için farklı tanıtım yazısı yazdırmalısınız. Çünkü aynı tanıtım yazısı aynı platformlarda yayınlandığında bir yerde özgün iken, öteki tarafta kopya konumunda olacaktır. Bu yüzden sitenizle alakalı bütçenize uyacak şekilde 5 veya 10 tanıtım yazısı yazdırın ve her birini farklı platformlara ekleyin.
Tanıtım yazınızı kaliteli yazan bir yazara yazdırdığınızda, arama motorları tanıtım yazınızı sever ve arama sonuçlarında sıkça gösterir. Aynı zamanda ilgili içeriği arayan kullanıcılara da ilk önereceği içerik olur.

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.