fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Teknoloji meraklıları için Sevgililer Günü Haberleri…

Teknoloji meraklıları için Sevgililer Günü Haberleri…

Malum gün yaklaştı, hediye alan aldı, alamayan şu anda mağaza mağaza gezip bu ritüeli tamamlamaya çalışmakta. Yaklaşan sevgililer günü için hediye seçenekleri konusunu grup sitelerimizde yeterince paylaştığımızı düşünüyoruz. Ülkemizin ve dünyanın önemli markalarının sevgililer günü hediye seçenekleri ile alakalı tanıtım yazıları ve basın bültenleri uzun bir süredir Somut Medya İnternet Reklamcılığı bünyesindeki Türkçe ve İngilizce web sitelerinde yayınlandı. Gelen tanıtım yazılarının doğal olarak çok büyük bir çoğunluğu hediye ile alakalı olmakla beraber, bir kısmı da restoran ve otel konaklama ağırlıklıydı. Fakat dikkatimizi son yıllarda ağırlığı artan teknoloji haberleri çekti. Bu yazımızı biz de Teknoloji Meraklıları İçin Sevgililer Günü Haberleri‘ne ayırdık.

Teknoloji meraklıları için Sevgililer Günü Haberleri
Teknoloji meraklıları için Sevgililer Günü Haberleri

Sevgililer Günü’ne özel dijital pazarlama önerileri.

Dünyanın en tanınmış alan adı sağlayıcısı GoDaddy, özellikle küçük işletmelerin Sevgililer Günü hareketliliğinden daha fazla yararlanabilmelerini sağlamak için dört dijital pazarlama önerisi hazırlamış.

Sizler için özetledik;

– Düzenleyeceğiniz e-posta kampanyalarında “konu” kısmına özel önem gösterin ve hedeflediğiniz müşteri kitlesine uygunluk gösterdiğinden, uygun anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olun.
– Sevgililer gününde erkeklerin, kadınlara oranla daha fazla harcama yaptıkları istatistiki bilgisini ve tabii daha çok son dakika alışverişi yaptıklarını göz önünde bulundurarak kampanyanızı düzenleyin.
– Dijital pazarlama faaliyetlerinizde daha çok sosyal medya ve influencer’ları kullanmaya çalışın. Yapılan araştırmalar, satın alma kararı öncesinde insanların daha çok online yorum okuyarak karar verdiklerini ortaya koymakta. Ürün veya hizmetlerinize uygun vlogger ve blogger’ların onlara yer vermelerini sağlayın. Zira Online alışveriş yapanların % 71’i sosyal medya referanslarına göre karar veriyorlar.
– Günün alışverişleri internet üzerinden yapılmakla birlikte, genç nüfusun % 77’si mağazadan satın alma işleminden evvel internet üzerinden beğendikleri ürünü araştırıyorlar. İnternet üzerinden online alışveriş yapanlar ise, internet ortamındaki fiyatların mağaza fiyatlarına göre daha uygun olduğunu düşünüyorlar. Bu nedenle ürün kargolama hizmetiniz hızlı ve ücretsiz olsun. Hediye çeklerinde kampanya ve hediye sepet çekilişleri düzenleyin. Instagram ve Pinterest gibi platformlar başta olmak üzere diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlar yapın.

Teknoloji meraklıları için Sevgililer Günü Haberleri

Tanınmış internet güvenliği ve antivirüs çözümleri markası ESET uyarıyor! Sevgililer Günü’nde aldatılmayın!

Sevgililer Günü sebebiyle ürün ve/veya hizmetlerini tanıtmak için yoğun e-posta kampanyaları düzenlenirken, kötü amaçlı siber suçluların ağına düşmeyin. Virüs ya da truva atı eklenmiş şiir, kutlama mesajları, şarkı ve videolar ortalıkta kol geziyor. Siber korsanlar bu yöntemleri kullanarak bilgisayarınıza, tablet ya da telefonunuza sızarak özel bilgilere ve en çok ta banka ve kredi kartı bilgilerinize erişmeye çalışırlar. Çoklukla sahte tebrik kartları, arama motorlarında “sevgililer günü” ile alakalı kelimelerin üst sıralarda çıkmalarını sağlayarak yine kendi kurdukları sahte web sitelerine yönlendirme yapmak en kullandıkları yöntemlerdir. Gerek İnternet üzerinde, gerekse sosyal medya platformlarında özel teklifler, bedava hediyelere yönlendirilmiş linkler (bağlantılar) vermek suretiyle kurdukları sahte sitelere yönlendirme yapabilirler. Özellikle bekarlar için oluşturulmuş yalnız olduğunu belirten hanımlardan gelecek yurt içi ve yurt dışı sahte hesaplardan arkadaşlık tekliflerine itibar etmeyiniz. E-postalarınıza spam filtresi uygulamak, kişisel güvenlik duvarı ayarları ve güncel güvenlik yazılımı kullanmak sizi tehlikelerden koruyacaktır.

Teknoloji meraklıları için Sevgililer Günü Haberleri

İnternet ve veri güvenliği sağlayıcısı bir diğer firma Trend Micro’da aynı konuda tehlikelere dikkat çekmiş.

Sevgililer Günü gibi, alışverişin yoğunlaştığı özel günlerde siber saldırganların çevrimiçi alışveriş sitelerine özellikle önem verdiklerini belirtmişler. Firma, önemli haber veya olayları toplumda merak uyandıracak şekilde sosyal medya hesaplarında paylaşarak insanları aldatmaya çalışan sosyal medya mühendislerine karşı tüketicileri uyanık olmaya çağırıyor. Trend Micro’da e-posta yoluyla gönderilen sahte sipariş sayfalarına, kampanya içeriklerine karşı tüketicileri uyarıyor. Siber saldırganların kullandıkları diğer bir yöntem olan popüler alışveriş sitelerinin sahte versiyonlarını yaparak, arama motorlarında üst sıralarda yer alan anahtar kelimelerin tıklanmasıyla gerçekleştirilen dolandırıcılık yöntemine dikkat çekiliyor.

12/02/2018
|

Related Posts

Leave a reply