fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Uygulamanız Gereken 4 Dijital Pazarlama Stratejisi

Uygulamanız Gereken 4 Dijital Pazarlama Stratejisi

Sağlık sektörünün yaklaşık 20 yıl önce neye benzediğini düşündüğümüzde, ilerlemesi ve hastalara hizmet vermede iyileşmesi açısından bazı ciddi adımlar atıldı. Teknolojinin gelişmesi, hizmetlerin ve ekipmanların gelişmesinde oldukça etkili oldu.

Benzer şekilde, teknoloji ve dijital gelişmeler, kullanıcıların sağlık hizmetlerinde belirli hizmetleri ve ürünleri arama şeklini de etkilemiştir. Sonuç olarak, sağlık hizmetleri işletmeleri, son derece rekabetçi bir sektörde güncel kalabilmelerini sağlamak için bu yeni kullanıcı davranışına uyum sağlamak zorunda kaldılar.

Sağlık işletmelerinin dijital pazarlamayı ve sundukları stratejileri kullanması her zamankinden daha önemli. Bunlar olmadan, internette var olma olasılığınız düşüktür ve hastalar hizmetlerinizi ve sunduklarınızı bulamaz. Nispeten yeni bir işletme veya hastaların işletmenizi tercih etmesini istiyor iseniz, bunu başarmak için benimseyebileceğiniz belirli dijital pazarlama stratejileri vardır.

İşte marka bilinirliğinizi artırmaya yardımcı olmak ve daha fazla kullanıcıyı hizmetlerinizi kullanmaya teşvik etmek için kesinlikle düşünmeniz gereken dijital pazarlama stratejileri.

Dijital Pazarlama Stratejisi

Anahtar Kelimeleri Tıklama Başına Ödeme/Maliyet (Pay-Per-Click (PPC)) Kampanyasıyla Hedefleyin

Verilerin, Google’ın günde yaklaşık 3,5 milyar arama yaptığını gösterdiğini biliyor muydunuz? Bu inanılmaz bir sayı ve bir kullanıcı çevrimiçi yolculuğuna başladığında, gidecekleri ilk yerin bir arama motoru olduğunu güçlü bir şekilde gösterir. Ürün, hizmet ve bilgi ararken idealdir ve aynı şey tıbbi hizmetler ve bilgiler için de söylenebilir. Arama motoru sonuçları çok rekabetçi olduğundan, arama motorlarında bulunabilmeniz önemlidir.

Rakiplerinizden sıyrılmanın bir yolu, tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığıdır. Biraz yatırım gerektiren bir stratejidir, ancak anında başarı sağlayabilir. Hizmetlerinizle ilgili belirli anahtar kelimeleri hedefleyerek, kullanıcılar bu terimleri aradığında arama motoru sonuçlarının en üstünde görünebilirsiniz.

Örneğin, kozmetik cerrahide uzmanlaşmış bir tıp uzmanıysanız, bir kullanıcı, hizmeti hangi yerel uygulamaların sağladığını görmek için “rinoplasti İstanbul” araması yapabilir. Bu anahtar kelime terimini bir PPC kampanyasında hedeflediğinizde, web siteniz, kullanıcıların hemen görmesi ve daha belirgin hale getirmesi için arama sonuçlarında üst sıralarda görünecektir

Uygulamanız Gereken 4 Dijital Pazarlama Stratejisi
Uygulamanız Gereken 4 Dijital Pazarlama Stratejisi

Organik Arama Optimizasyonunu Deneyin / Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Belki de açılış için oldukça erkencisiniz ve bir PPC kampanyasına yatırım yapacak bütçeniz yok. Bu durumda, hala uzun vadeli bir SEO stratejiniz olduğundan emin olun. SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir ve bu, web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayan sıralama faktörlerini karşılayacak şekilde web sitenizi optimize etme sürecini içerir.

Web sitenizdeki sayfaların her biri, sağladığınız hizmetler için sağlıkla ilgili farklı anahtar kelime terimlerini optimize etmelidir. Bu şekilde, arama sonuçlarında onlar için daha üst sıralarda yer alma olasılığınız artar. Bununla birlikte, SEO‘nun uzun vadeli bir dijital pazarlama stratejisi olduğunu hatırlamak önemlidir, bu nedenle sonuçları hemen beklememelisiniz. Optimizasyonların faydalarını görmeye başlamanız yaklaşık 6 ay sürecektir.

Marka Bilinirliğinizi Artırmak İçin Sosyal Medya Ağlarından En İyi Şekilde Yararlanın

Yeni bir işletme iseniz, marka bilinirliğinizi artırmak ve adınızı duyurmak için çaba sarf etmek isteyeceksiniz. Sosyal medya bunu başarmanın harika bir yoludur. Sağlık hizmetleri söz konusu olduğunda aklınıza gelen ilk dijital pazarlama stratejisi olmasa da neredeyse her sektörden giderek daha fazla işletme, marka otoritesini artırmak için sosyal medyayı benimsiyor.

En popüler sosyal medya uygulamalarından bazıları Facebook, Twitter ve Instagram’dır. İşletmeniz için bir sosyal medya sağlık hizmetleri pazarlama stratejisi oluşturarak, marka bilinirliğinizi artırmanıza ve işletmenize yeni hastalar çekmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, yakın zamanda hastalarınızın sizi daha az tercih ettiğini düşünüyorsanız, mevcut hastalarınızı yeniden size yöneltmek için harika bir yolu olabilir. Yayınladığınız her gönderinin kullanıcılarınız için ilgi çekici ve bilgilendirici olduğundan emin olun.

Web Sitenizde Gezinmenin Kolay Olduğundan Emin Olun (UX/UI)

Yukarıdaki pazarlama stratejilerini düşünmeden önce, web sitenizin kullanıcılarınız için kullanımı ve gezinmesinin kolay olduğundan emin olmanız gerekir. Web sitesinin, kullanıcılarınızın hizmetlerinizi ve yaptıklarınızı daha kolay anlayacağı bir yer olmalı. Unutmayın ki, buradaki deneyimleri sonucunda sizlerle bir görüşme yapmak isteyecek veya randevu oluşturacaklardır.

Bu nedenle web sitenizde bulunan bilgilerin kullanıcılarınız için iyi yazılmış ve bilgilendirici olması gerekir. Ayrıca, web sitesinde düzgün bir şekilde dolaşabilmeleri ve aradıklarını kolayca bulabildiklerinden emin olmanız gerekir.

Sonuç

Kullanıcılar teknolojiyle daha haşır neşir bir hale geldiler ve dijital dünyaya hızlı bir geçiş söz konusu. Sağlık sektöründe de sağlam durabilmek için, kullanıcı davranışlarındaki bu değişikliklere uyum sağlamanız ve yeni hastaları çekmek için yeni yöntemler geliştirmeniz gerekir. Aksi takdirde, rakiplerinizin gerisinde kalma olasılığınız bir hayli yüksek olacaktır.

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.