fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Somut Medya’dan SEO Üzerine 3 Önemli Öneri

Somut Medya’dan SEO Üzerine 3 Önemli Öneri

Her dijital pazarlama çalışanı SEO konusunu (Search Engine Optimization/ Arama Motoru Optimizasyonu) merak eder. Link ve bilgi paylaşımı arttıkça değişen bu manzarayla görülüyor ki artık sitelerinizi üst sıralarda tutmak gitgide zorlaşıyor…
İyi haber ise SEO yaparken özgün içerik kullanımının çok önemli olduğu ve doğru yapıldığında, web sitemizin de etkileyici olması ile başarıya daha çok yaklaşıldığı gerçeğidir. Tabii ki aslında bu kadar kolay bir denklem değil bu fakat, iyi tasarlanmış web sitesi ile yolu yarılamış olursunuz. Yolun diğer yarısı içinse okumaya devam edin.
Somut Medya'dan SEO Üzerine 3 Önemli Öneri
1) Siteniz Etkileyici Olmalı
Hiçbir SEO sönük bir siteyi kurtaramaz, yani öncelikli stratejiniz vurucu bir tasarıma sahip olmak olmalıdır. Parlak ve profesyonel gözükmeli, ilgili anahtar kelimelerden bolca içermeli, kim olduğunuzu ve ne sunduğunuzu açıkça yansıtmalı. Eğer siteniz bir online satış sitesi ise sepete ekleme basamağı hızlı ve kolay olmalı, benzer ürünler önermek veya e-posta pazarlaması yapmak gibi akılcı taktikleriniz olmalı. Eğer siteniz istediğiniz sonuçları alamıyorsanız, trafiği arttırma çabaları yalnızca sitenizi kalabalık gösterecektir. Google sıranızı yükseltmek için gurur duyacağınız bir içeriğiniz olana kadar direnmeye devam edin.
2) Sektörünüzle Etkileşim Halinde Olmalısınız
İyi bir web sitesi sahibi olduktan sonra, bir sonraki basamak benzer görüşlü siteler ve ağlarla temas kurmaktır. İnsanların markanız ve ürünleriniz hakkında konuşmasını sağlamak zorundasınız ve bunu yapmanızın bir yolu da sizin dışınızda diğer çevrelerce hakkınızda yazılan özgün içeriklerle bağlantı kurmanızdır. Örneğin lastik satan bir site yönetiyorsanız, tüm otomotiv yöneticilerini, bloggerlarını ve ilgili siteleri içeren kapsamlı bir listeniz olsun ve çevrenizi bu konuda genişletin! Edindiğiniz çevrelere linkler önerin ya da müşterilerine ödeme kolaylıkları/indirimler yapan pazarlama kampanyaları düzenleyin. Her ne yapıyorsanız bunun inandırıcı olduğundan emin olun. Eğer şüpheli bir sitenin linkini veriyorsanız ya da linkini verdiğiniz site spam linki içeriyorsa sıralamanız da buna bağlı olarak düşecektir. Bu bakımdan Google dostu çevreler edinmeniz hayatidir. Eğer değillerse size bir yararları da olmayacaktır.
3) Sosyal Medyayı Doğru Kullanmalısınız
İlgili sosyal medya pazarında aktif ve güçlü bir duruş yaratmalısınız. Tüm sosyal medya kanallarını kullanmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin, sizin öncelikli olarak kullanmanız gereken kanallar hedef kullanıcılarınızın en çok kullandığıdır. Örneğin Pinterest gibi siteler yüksek oranda bayan kullanıcıya sahiptir. Eğer bayan kullanıcılar sizin hedef kitlenizin içine girmiyorsa, ayrıca onlara da ulaşmak için zamanınızı harcamayın. Direkt hedef kullanıcı kitlenizin olması ve onları online olarak nerelerde bulacağınızın belirlenmiş olması bu noktada önemlidir.
Bir kaç ana SEO prensibini takip ederek müşterilerin ve arama motorlarının çok hoşuna gidecek tabanlar oluşturmanız mümkün. Arama motorlarının amacı aramalara en uygun siteleri vermektir, yani sitenizi üst sıralara taşımak aslında sizin elinizdedir.

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.