fbpx
Bodrum, Muğla, TÜRKİYE
+90-544-338 39 87

Markaların 2016 pazarlama bütçeleri ve dijital pazarlama

İz bırakmak isteyen markalar 2016 pazarlama bütçelerini dijital pazarlamaya ağırlık vererek oluşturmalılar…

Dijital medya planlama, tanıtımını yapacağınız markanın sunmuş olduğu bilgiler ışığında ulaşılmak istenen hedef kitleye uygun web site vb ve diğer yayın modelleri ile erişerek , marka’nın dijital ortamdaki (İnternet) stratejilerinin belirlenmesidir.
Gerekli planlama çalışmaları yapıldıktan sonra dijital medya pazarlama çalışmaları başlamaktadır. Bu çalışma için kullanılan araçlardan başlıcaları ;
Sosyal Medya Platformları ( Facebook, Twitter, Google Plus , Instagram vd. ), İçerik Pazarlama , (web site ve blog gibi mecralarda ürün veya hizmet tanıtımı),  Mobil Pazarlama , E-Posta Pazarlama (E-Mail Marketing), E-Ticaret olarak sayılabilir.
Gerekli çalışmaların yapılmasından sonra son adım test ve raporlama aşamasıdır.
Başlıklar halinde özetlemeye çalıştığımız bu çalışmalar arkasında büyük bir bilgi birikimini ve tecrübeyi kapsamakta, hatırı sayılır bir emek ve tecrübe gerektirmektedir.
Geçmişte büyük bütçeler gerektiren reklam ve tanıtım çalışmaları doğal olarak büyük firmalar tarafından gerçekleştirilebilirken , günümüzde Dijital Medya kanalıyla küçük işletmeler bile büyük bütçelere gerek duymadan oldukça başarılı reklam ve tanıtım kampanyaları gerçekleştirebilmekte, satışlarını arttırırken maliyetlerini düşürebilmekte tüm bunlara ilave olarak Marka Bilinirliklerini artırabilmekteler.
dijital pazarlama
Markam Sen Marka ve Pazarlama Yönetimi Danışmanlık Şirketinin Kurucusu ve Genel Koordinatörü Nagihan Ünüvar
Markam Sen Marka ve Pazarlama Yönetimi Danışmanlık Şirketinin Kurucusu ve Genel Koordinatörü Nagihan Ünüvar, konuyla ilgili bir açıklama yaparak firmaların 2016 yılında pazarlama bütçelerinde dijital pazarlamaya ağırluk vererek markalaşma çalışmalarında başarılı olabileceklerini belirtti.
Ünüvar şunları söyledi “Dijital Çağ tüm hızı ile hayatımızın tam orta noktasında. Tüm marka pazarlama süreçleri de dijital çağa uyumlu hale getiriliyor. Artık arama motorlarının, sosyal medyanın, dijital medya platformlarının gücü tüm pazarlama süreçlerine hakim. Markaların 2016 pazarlama bütçelerini hazırlarken, ağırlıklı olarak dijital platformalara önem vermelerinde fayda görüyoruz. Dijital Pazarlama araçları markanın etkin bilinirliğini sağlarken, diğer taraftan yüksek maliyetlerden de kurtulmamızı sağlıyor. İletişimin hızlı, akıcı ve sürekli olduğu dijital platformda markaların kendilerini ifade etmeleri, sundukları hizmeti anlatmaları ve viral etki yaratmaları da kolaylaştı. Ulaşılabiliyor ve ulaşabiliyorlar. Dünyanın marka değerinde ilk sıralarda yer alan markaları dijital entegrasyonun ne kadar önemli olduğunun birer kanıtı. İnovasyon, değişim, gelişim, sürekli etkileşim ve uyum dijital hız çağının olmazsa olmazları.” 

Related Posts

Leave a reply